duvar kağıdı

Welcome, visitor! [ Register | Login

 

‘Kendimiz için savunmaya kaldık’

  • Listed: Mart 15, 2017 3:04 pm

Description

RAF ile bir personel müdürü olarak çalıştı ancak hastalığı nedeniyle 16 yıl sonra ayrıldı. Başkalarının yaşamlarını iyileştirmek isteyen zihinsel sağlık sorunları yaşayan insanlar tarafından işletilen bir yardım kuruluşu olan Dorset Akıl Sağlığı Forumu’nun başkanlığını yapıyor.
Dedi ki: “Ben fantastik bir yetişkin akut hasta içi birimi kullanıyordum. İyi çalıştırıldı, gece telefon hatları ve açılan tesisler ve yedi yatak sundu.
“Birçoğu için can damarıydı. Kapatıldığında cankurtaran onlardan uzaklaştırıldı. Zihinsel hastalıklarımı oldukça iyi yönetiyorum. Hastayım ve ne yapacağımı önereceğim, ancak bunu herkes yapamazsa, psikiyatristime e-posta gönderebilirim. Yetişkinlere yönelik sosyal bakımın indirilmesinin zor olması ve nihai olarak zihinsel sağlık hizmetlerinin kesilmesinin uzun vadeli bir soruna kısa vadeli bir yaklaşım olması.
“Her zaman kendiliğinden başa çıkamayan bir toplum katmanı vardır ve hizmetler onlara destek olmak için orada olmalıdır. Akıl sağlığı sorunları olan insanlar için hastaneye gitmek yerine toplumda kalmanın daha iyi olduğunun kanıtı var. Daha az damgalanmakta ve insanları kendi evlerinde tutmakta ve NHS maliyetlerini düşürmektedir.

    “Koalisyon ile 10 dakika sürebilirsem kriz konutları ve kurtarma konutları gibi zihinsel sağlık hizmetlerine yatırım yapmalarını isterim. Yıllar geçtikçe hizmetler iyileşti, ancak bütçeler kesildiğinde hizmet kullanıcıları kendileri için savuşturmaya bırakıldı. Bölgemizde akıl sağlığı sorunları olan birçok kişi desteğe erişemiyor.
“Dorset Akıl Sağlığı Forumu aracılığıyla bunu iyileştirmek için savaşıyorum. Zihinsel sağlığımla iyi durumda olduğum için şanslıyım, ancak hizmetlerin kesilmesi durumunda, kriz bakımı gerektiğinde ne yapacağımı merak ediyorum “dedi.

No Tags

No views yet

  

Listing ID: N/A

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply